Про нас

http://zoopark.vn.ua/Історія Подільського зоопарку, восьмого – наймолодшого в Україні,  розпочинається у 2005-му році. Це була ідея тогочасного керівництва Вінницького обласного комунального підприємства «Агроліс», у підпорядкування котрого був зоологічний розплідник мисливських тварин. Їх розводили з метою подальшого розселення у мисливських господарствах краю.

За кілька років на території розплідника було збудовано зручні вольєри і заселено тварин, котрими поділились з вінниччанами звіринці Києва, Рівного та міста Мена, що на Чернігівщині. Новий заклад отримав і нове завдання: працювати над відтворенням видів тварин, яких поменшало у природному довкіллі Вінниччини, зберігати і відтворювати рідкісні види, занесені до Червоної книги. З часом функції зоопарку поповнились  проведенням навчально-виховної та культурно-освітньої роботи серед школярів і молоді, сприяння змістовному відпочинку городян.

Сьогодні Подільський зоопарк має на своїй території дитячі ігрові майданчики, зелені куточки, удосконалює свою інфраструктуру, відтворює фрагменти природного середовища, у якому мешкають звірі та птахи, прикрашає територію скульптурними зображеннями тощо.

Ігрові майданчики ПІгрові майданчики Подільського зоопаркуодільського зоопарку
Ігрові майданчики Подільського зоопарку

Значна увага колективу Подільського зоопарку приділяється будівництву спеціальних вольєрів – зимівників, адже живуть тут тварини, що походять з різних кліматичних зон.

Просторий вольєр мають і птахи Подільського зоопарку. А водоплаваючі мають ще й басейн.

Птахи-хижаки: орли, соколи, сипи мають у своєму вольєрі макети веж, з яких споглядають за навколишньою метушнею зоопарку.

Сип білоголовий на вежі Подільського зоопарку
Сип білоголовий на вежі Подільського зоопарку

У недалекому майбутньому планується будівництво під відкритим небом великого медвежого містечка.

Протягом кількох останніх років поповнення з’являлося в родинах американських бізонів, оленів, диких свиней, камерунських овець, європейських зубрів, гімалайських ведмедів.

Чисельність мешканців Подільського зоопарку не постійна. Станом на 2017-й рік тут утримувалось 111 голів тварин та 105 голів птахів. Всього – понад 60 видів.

Тут є  зубри, верблюди,  антилопи, олені благородні і плямисті, ведмеді бурі та гімалайські, мавпи, вовки, коні, косулі, поні, лами, муфлони, альпаки, камерунські кози, вівці, кулани, дикі свині, дикобрази, вепри, косулі, вовки і лисиці, орли, лами, альпаки, беркути, білоголові сипи, фазани, страуси, павичі, цесарки, рідкісні породи голубів.

Зоопарк постійно поповнюється новими тваринами і птахами. Одних купують, інших вимінюють на приплід. Деяких диких тварин і птахів, які потрапили у біду, доставляють сюди небайдужі мешканці області.

До речі, усі мешканці Подільського зоопарку перебувають під постійним ветеринарним наглядом.

Є.Ткачек - дмректор Подільського зоопарку
Є.Ткачик – директор Подільського зоопарку

Його здійснює директор закладу Євген Ткачик, перша освіта якого – ветеринарний лікар. Іноді йому доводиться і оперувати своїх підопічних. Для цього в зоопарку обладнано спеціальне приміщення.

Тут, наприклад, оперували птахів, що втратили крило, тварин, які отримали пошкодження кінцівок. А одного разу самцю косулі виготовили протез передньої кінцівки, з яким він прожив у зоопарку ще 2 роки.

Корми для тварин Подільського зоопарку
Корми для тварин Подільського зоопарку

Для годівлі наших птахів і звірів колектив закладу заготовляє сіно, кормові культури, вирощує тварин  на м’ясо хижим тваринам і птахам. Допомагають нам і спонсори – компанії «Метро», «Рошен» і інші, котрі безкоштовно надають овочі та фрукти для годівлі звірів.

Подільський зоопарк надає добродійну допомогу певним категоріям відвідувачів. Зокрема, безкоштовно ознайомитись з нашою експозицією, при пред’явленні відповідного посвідчення, можуть діти-сироти та бійців, що загинули в зоні АТО.

2015 року зоопарк вступив до Асоціації зоопарків та акваріумів України. Це дає можливість обмінюватись з колегами інформацією, купувати тварин, чи обмінюватись цінними видами, відслідковувати родовід тварин, що сприятиме покращенню їхнього здоров’я.

Зоопарк для міських жителів є вікном у живу природу, культурно-просвітницьким інструментом.

Ми пропонуємо навчальним закладам проводити на території Подільського зоопарку заняття з природничих дисциплін, дошкільним закладам – знайомство з навколишнім світом, мамам з малятами – спокійне місце прогулянок.

Ігрові майданчики Подільського зоопарку
Ігрові майданчики Подільського зоопарку

Тож, чекаємо на вас у Подільському зоопарку – місці зустрічі добрих і щасливих людей.

Заєць. Скульптура. Подільський зоопарк
Заєць. Скульптура. Подільський зоопарк
Крокодил. Різьба по дереву. Скульптура. Подільський зоопарк
Крокодил. Різьба по дереву. Подільський зоопарк.
Слон. Скульптура. Подільський зоопарк
Слон. Скульптура. Подільський зоопарк
Вольєр для птахів Подільського зоопарку
Вольєр для птахів Подільського зоопарку

ДОВІДКА

У Подільському зоопарку мешкає понад 220 тварин.

Понад 110 ссавців 38 видів:

парнокопитних 19 видів, 63 екземпляри;

копитних 4 види, 7 екземплярів;

мозоленогих 3 види, 6 ексземплярів;

хижаків 6 видів, 17 екземплярів;

гризунів 3 види, 12 екземплярів;

приматів 3 види, 6 екземплярів.

Понад 100 птахів 25 видів. З них 7 екземплярів хижаків 5 видів.

P.S. Кількість голів тварин є величиною не постійною і подається округлено.