Антилопа канна

Антилопа  канна – (Taurotragus oryx) – хоч  і має гучне ім’я, все ж не ходить червоними доріжками фестивалів, бо отримала його значно раніше одноіменного кінофоруму. І означає воно «олень», оскільки саме таку асоціацію викликали роги цих тварини у голландських колонізаторів Африки.

Втім, рогами канни зовсім не нагадують оленів, оскільки вони завдовжки всього 40-50 см, хоча у інших представників цього виду можуть сягати одного метра.

В основі роги закручені у спіраль, а від середини стають круглими і гладенькими.

Шерсть у цих тварин досить коротка, забарвлення варіюється від сірувато-жовтого – до рудого.

Та відомими канни стали завдяки своєму фізичному розміру. Вони – найбільші антилопи у світі.

Маса самців досягає однієї тонни, а висота в холці 1,6-1,8 м. Хоча самки дещо «тендітніші». Їхня маса становить всього 400-600 кг.

Статевого дозрівання самки антилопи канни досягають у 2 роки, а самці – у 3. Період вагітності триває 8-9 місяців по закінченні якого народжується одне теля.

Дивним чином вигляд цих тварин одночасно нагадує і корову, і антилопу. Тому латинська назва роду Taurotragus oryx означає «козлобик».

Проживають вони переважно у  напівпустелях, гірських луках і саванах Танзанії та Намібії. Тут можна зустріти стадо у 100 голів, хоч бувають і значно численніші.

Окрім чудових спринтерських властивостей – 60-70 км/год на коротких дистанціях – ці антилопи відомі своєю здатністю обходитися без води.  Як і верблюд, канна має особливі нирки, що виділяють концентровану сечу. Під час посух температура їхнього тіла підвищується на 7 градусів. Завдяки цьому вони уникають втрати рідини в результаті потіння. А в пошуках їжі і води ці антилопи можуть долати дуже великі відстані.

Спокійний характер тварин сприяв їх успішному прирученню. Сталося це ще у давньому Єгипті. Їх впрягали у плуг і доїли. І у наші часи в українському заповіднику Асканія-Нова існує ферма, де використовується молоко антилоп для лікування деяких хвороб. Адже воно має 13 відсотків жиру і значно більше за коров’яче молоко цукру та білків.

Тривалість життя антилопи канни у дикій природі становить 15-20 років, але через неконтрольоване полювання людини вони стали рідкісними тваринами.

Антилопа канна. Подільський зоопарк
Антилопа канна. Подільський зоопарк

ДОВІДКА
У Подільському зоопарку мешкає понад 220 тварин.

Понад 110 ссавців 38 видів:

парнокопитних 19 видів, 63 екземпляри;

копитних 4 види, 7 екземплярів;

мозоленогих 3 види, 6 ексземплярів;

хижаків 6 видів, 17 екземплярів;

гризунів 3 види, 12 екземплярів;

приматів 3 види, 6 екземплярів.

Понад 100 птахів 25 видів. З них 7 екземплярів хижаків 5 видів.

P.S. Кількість голів тварин є величиною не постійною і подається округлено.