Фазан золотий. Насправді

Золотий фазан – (Chrysolophus pictus) – один з найяскравіших представників сімейства фазанових. Батьківщиною цієї красивої птиці є Китай. А за його межами вид мешкає на півдні Забайкальської області РФ до Амура і у Східній Монголії.

Самці золотого фазана відрізняються дуже красивим оперенням. У них на голові розкішний золотисто-жовтий чубчик і оранжево-червоний комір з малюнком з паралельних чорних напівкруглих ліній на шиї. Спину птиці природа прикрасила оранжево-жовтою фарбою, черевце зробила червоним, а для крил не пошкодувала синього, бурого і червоного. Тому представники цього виду в якості декоративних птахів розводяться у зоопарках і на птахофермах.

Самка ж золотого фазана має більш скромне забарвлення -іржаво-буре з чорними плямами і смужками.

В Європі золотих фазанів можна спостерігати головним чином у неволі. У Середній Європі і Великобританії існують напівдикі популяції золотого фазана, однак цих полохливих птахів в природних умовах побачити складно.

На своїй батьківщині золоті фазани годуються в основному листям і пагонами різних чагарників, а також бамбука. Поїдають вони і квітки рододендронів. Нерідко заради різноманітності фазани скльовують дрібних жуків і павуків.

Раціон харчування золотих фазанів, що мешкають в Європі, мало вивчений.

Більшу частину року золоті фазани тримаються поодинці. А з настанням весни поведінка птахів змінюється.

Весною у період токування самці стають задиристими і агресивними по відношенню до суперників. Вони приваблюють самок кудахканням і різкими криками «чак». Трясучи крилами, самець кружляє біля самки, час від часу зупиняється і наближає свою голову до голови обраниці, демонструючи яскравий комір. Потім дає їй можливість оцінити його чудовий хвіст.

У кожного півня фазана може бути власний гарем з 2-3 курочок, кожна з яких відкладає 12-14 світло-оливкових яєць.

Про те, як проходить гніздування золотого фазана, є небагато відомостей. В неволі птахи відкладають яйця в неглибокі ямки. Через два тижні після появи пташенята фазана стають на крило, проте продовжують жити з матір’ю близько чотирьох місяців.

Самки золотого фазана – самовіддані матері. Відомий випадок, коли в одному із зоопарків смертельно хвора самка змогла висидіти і виростити своїх пташенят, а про її недугу дізналися лише в той момент, коли вона впала замертво від виснаження.

Тисячі золотих фазанів вирощуються у неволі любителями птахів всього світу.  Тому цьому виду не загрожує зникнення.

ДОВІДКА

У Подільському зоопарку мешкає понад 220 тварин.

Понад 110 ссавців 38 видів:

парнокопитних 19 видів, 63 екземпляри;

копитних 4 види, 7 екземплярів;

мозоленогих 3 види, 6 ексземплярів;

хижаків 6 видів, 17 екземплярів;

гризунів 3 види, 12 екземплярів;

приматів 3 види, 6 екземплярів.

Понад 100 птахів 25 видів. З них 7 екземплярів хижаків 5 видів.

P.S. Кількість голів тварин є величиною не постійною і подається округлено.