Голуб павичевий Подільського зоопарку

Голуб павичевий

Павичевий голуб  — найвідоміша і популярна порода декоративних голубів.

Пишний хвіст, що складається із 30-44 пір’їн, голуби тримають майже вертикально, як справжні павичі. Кінчики пір’я на хвості птаха виглядають трохи зім’ятими і здалеку справляють враження мережива. Сьогодні зустрічаються екземпляри, у хвості яких є 50 і більше пір’їн.

Голуби павичеві можуть бути різного забарвлення, але абсолютну першість утримують білі птахи.

Павичі, як декоративна порода голубів, існують дуже давно. Їх батьківщиною прийнято вважати Північну Індію. З Індії голуби спершу потрапили до Англії, пізніше – до Голландії, а вже потім поширилися усією Європою.

Крила голубів-павичів опущені трохи нижче хвоста. Груди випуклі, ноги короткі. Це справляє враження, що птах ходить на пальчиках. Голова невелика, дзьоб світлий, середньої довжини. Очі у білих голубів чорні, а у темних птахів помаранчеві.

Оперення голубів може бути найрізноманітніших комбінацій. Зазвичай зустрічаються білі, чорні, червоні, строкаті, сині. Також бувають павичі білі зі щитками, з кольоровим хвостом. Найчастіше колір хвоста у білих голубів павичів чорний.

Сьогодні у всьому світі існують три стандарти павичів: американський, угорський і російський. Але всі вони мало чим відрізняються. Лише за російським стандартом великі розміри птиці – кращі. За двома іншими – чим менший і компактніший павич, тим вище його цінність.

Голуб павичевий невибагливий до якихось особливих умов утримання. Ці голуби дуже плодовиті і вважаються хорошими батьками.

Кладку голуби насиджують 16-19 днів. Цікаво, що роблять вини це не лише по черзі, але й за розкладом. Голуб сидить на яйцях вдень з 10-ї – до 16-ї години, а голубка – увесь інший час. Яйця голубів мають біле, чи кремове забарвлення. Пташенята народжуються сліпими, безпомічними і покритими пухом. Батьки годують їх слизом зобу, який іноді називають пташиним молочком. Таке годування триває 7-20 діб. Потім пташенята починають їсти зерно.

Розмножуються голуби до 10 років, але найкраще потомство дають в 3-6-річному віці.

Сьогодні голуби-павичі – це вже вольєрні птиці. Вони погано літають, як і більшість декоративних порід голубів, та все частіше використовуються у розважальних шоу.

Голуб павичевий Подільського зоопарку
Голуб павичевий Подільського зоопарку
Голуб павичевий Подільського зоопарку
Голуб павичевий Подільського зоопарку

ДОВІДКА
У Подільському зоопарку мешкає понад 220 тварин.

Понад 110 ссавців 38 видів:

парнокопитних 19 видів, 63 екземпляри;

копитних 4 види, 7 екземплярів;

мозоленогих 3 види, 6 ексземплярів;

хижаків 6 видів, 17 екземплярів;

гризунів 3 види, 12 екземплярів;

приматів 3 види, 6 екземплярів.

Понад 100 птахів 25 видів. З них 7 екземплярів хижаків 5 видів.

P.S. Кількість голів тварин є величиною не постійною і подається округлено.