Кролик висловух,Вінниця,Подільський зоопарк

Кролик висловух

Висловухі кролики були виведені в Англії в 1850 році в результаті схрещування висловухого кролика і гіганта. Вони отримали прізвисько “кролики-барани” завдяки схожості з молоденькими баранчиками.

Основною ознакою породи є довгі звисаючі вуха. Їх довжина досягає тридцяти сантиметрів. Вуха потовщені біля основи і притиснуті до голови, хоча при народженні кроленята мають вушка стоячі. На маківці є два невеликих виступи. «Барани» мають коротке тіло і лапки. Шиї кролів практично не видно. Мордочка породи плоска, з широким лобом і товстими щоками. Тип компактний, статура міцна. Довжина тіла становить 25-30 см. Лапки короткі.

Вага дорослого самця не перевищує 3 кг. Якщо вага більша, це означає, що у кролика розвивається ожиріння.

Вага самок відрізняється на 150-200 грамів у менший бік. Хоча існують окремі породи, для яких допускається розмір тіла до 60 см. і вага до 8 кг.

Помітно відрізняються від інших голландські «барани». Вони мініатюрніші за інших своїх родичів. Вага дорослої особини голландського висловухого рідко перевищує 1,5 кг.

Довгі вуха спочатку були мутацією, але потім було вирішено закріпити цю особливість і вивести окрему породу. Зараз існує безліч різновидів кроликів-баранів: англійські барани, французькі, німецькі, голландські, ворсисті, вельветові.

Забарвлення висловухих баранів найчастіше однотонне. Зустрічаються особини білі, сірі, чорні, коричневого, блакитного і золотистого кольору. Не рідкість білі висловухі барани «в окулярах» – з чорними плямами навколо очей.

Шерсть у них дуже м’яка і приємна на дотик з густим підшерстям.

Характер у висловухих кроликів доброзичливий. Вони дуже віддані тому, хто їх доглядає. Активні і грайливі, часом бувають досить вперті, ображаються, коли їм не приділяють належної уваги.