Ранні холодні ночі змусили увімкнути опалення у зимівниках мавп

Опалювальний сезон розпочався в оселях теплолюбивих тварин, що мешкають у Подільському зоопарку у Вінниці

Насамперед котел увімкнули для приматів: зелених мавпочок, павіанів-гамадрилів і мавп бразза, яких зоопарк придбав цієї весни. Тепло у зимівники приматів подали напередодні вихідних, коли порівняно низька для вересня нічна температура повітря могла спричинити переохолодження тварин. Нагадаємо, уночі з суботи на неділю стовпчики термометрів понизились до відмітки два градуси тепла.

У приміщенні, де перебувають мавпочки, температура повітря має триматися на рівні хоча б 10 градусів тепла.

За словами директора Подільського зоопарку Євгена Ткачика, ховатимуть від холоду і улюбленців відвідувачів закладу пеліканів та загадкових чорних лебедів. Втім, опалення в їх зимівниках поки що не працюватиме. Птахам настелять соломи та закриють у приміщенні.

– Обігрів для них вмикати не будемо, оскільки навіть одного градуса тепла їм достатньо, – зазначив директор зоопарку.

Решту звірів переводити з вулиці до зимівників працівники звіринцю не поспішають. Кажуть, що ще буде тепло.

Їх не так легко перевести з великого вольєра, – зауважує Євген Ткачик. – Переведення тварин до зимівників є для них серйозним стресом і негативно впливає на стан здоров’я. Зараз переведемо, а потім знову випускати?
Аби тварини були у належній формі, без проблем перенесли похолодання, їм забезпечують покращене харчування. У раціоні збільшують кількість комбікорму, зернових та овочів. Цими днями у їх меню ще більше моркви, буряка, капусти, гарбуза, кукурудзи.

– Соломи кладемо їм вдоволь, – каже керівник закладу. – Ячмінки, гарбузів, кавунів, кукурудзи, ми її заготовили багато. Для папуг – в качанах, щоб не сумували. Для дикобразів – щоб обгризали її. Для кролів, зайців – щоб мали собі розвагу.

За словами Євгена Ткачика, зоопарк працює у звичайному режимі. Всі тварини у нормальному стані. Їм проведено осінню дегельмінтизацію та за необхідністю обробку від ектопаразитів, до яких, зокрема, належать воші і блохи.

Чекаємо Вас на екскурсії до Подільського зоопарку. Завжди раді Вас бачити!