Верблюд двогорбий

Верблюд – це корабель. За парус йому – горб. Він ходить між віків, рухаючи цивілізації.

Мало кому відомо, що в душі він – аристократ, оскільки походить з ряду оленеподібних! І хребет має прямий, як належить аристократу.

Народам Північної Африки це відомо. Тому вони вважають верблюда твариною священною. А ім’я його походить від арабського «краса».

Ось так.

Але верблюд двогорбий не лише красивий. Він ще й досконалий. Про 200 літрів води вам відомо. А про те, що він не потіє, допоки температура тіла не підвищиться до 41 градуса? А про те, що у верблюда червоні кров’яні тільця – еритроцити – мають овальну, а не округлу, як всіх, форму? Саме це зберігає властивість його крові текти і після обезводнення.

Верблюд двогорбий (Подільський зоопарк)
Верблюд двогорбий (Подільський зоопарк)

А губи верблюда мають особливу форму, котра дозволяє йому їсти те, до чого іншим тваринам боляче і приторкнутись. Та й взагалі не досмаку: рибу, м’ясо, кістки та шкіру.

Його ніздрі, по-перше, повністю закривають дихальні шляхи від піску, а по-друге, не дають водяній парі з диханням вийти назовні і знову перетворюють її на воду.

На кожній нозі двогорбого верблюда є по два пальці і широка м’яка підошва, пристосована для ходіння по піску та дрібному камінню.

І це ще не все.

Вам відомо, що у країнах Близького Сходу двогорбий верблюд бере участь у швидкісних перегонах. А ось коли б вони жили в Англії, то напевне їх навчили б грати у футбол. Бо верблюд може пнути кого завгодно усіма чотирма ногами на усі чотири боки!

Ну, це вже крайнощі. А просто плюнути у писок неприємному типові – це норма. Та не поспішайте образитись. Верблюд мав на увазі зовсім інше. У такий спосіб він просто очищує шлунок.

Репродуктивний вік у верблюдів розпочинається приблизно в 3 роки. Вагітність триває 360-440 днів, по котрій народжується одне дитя. Вага новонародженого близько 37 кг.

Розмірів дорослого молоді верблюди досягають у 5-річному віці і можуть жити до 40 років.

Верблюд – це досконалий енергозберігаючий механізм, у якого може повчитись і людина.

Але він і характер має ще той. Кажуть, що при нагоді, він здатен помститись кожному, хто заподіяв недобре стаду. Ще б пак, адже у родоводі верблюда були не лише «далекобійники», а й воїни, «марафонці», годувальники.

Ці тварини транс-континентальні, оскільки поширені в регіонах зі складним кліматом від Малої Азії до Маньчжурії, Африки і Австралії. А останніми роками і в Україні. Як, наприклад, у нашому зоопарку. Його ім’я – Camelus bactrianus. Тобто, двогорбий верблюд.

Всього ж у світі налічується близько 19 мільйонів «аристократів».

Саме невибагливість, як можна здогадатись, і сприяла значному поширенню «пустельних кораблів». А ще – «вітрило», у котре дме вітер тисячоліть ось вже 100-120 віків.

Верблюд двогорбий (Подільський зоопарк)
Верблюд двогорбий (Подільський зоопарк)

ДОВІДКА
У Подільському зоопарку мешкає понад 220 тварин.

Понад 110 ссавців 38 видів:

парнокопитних 19 видів, 63 екземпляри;

копитних 4 види, 7 екземплярів;

мозоленогих 3 види, 6 ексземплярів;

хижаків 6 видів, 17 екземплярів;

гризунів 3 види, 12 екземплярів;

приматів 3 види, 6 екземплярів.

Понад 100 птахів 25 видів. З них 7 екземплярів хижаків 5 видів.

P.S. Кількість голів тварин є величиною не постійною і подається округлено.