Вінничани обиратимуть, яких мавп придбає Подільський зоопарк

Подільський зоопарк — перлина Поділля. Наразі він увійшов у десятку  найкращих в Україні. Його колекції поповнюються новими видами, будуються нові сучасні вольєри, вдосконалюється інфраструктура.

Сьогодні у вінницькому звіринці утримується близько 70 видів звірів і птахів. Зокрема, і ексклюзивних, чия батьківщина далеко за кордонами нашої країни, і, навіть, на інших материках. Розростатиметься заклад і надалі.

Директор Подільського зоопарку Євген Ткачик зазначає, якими  мешканцями поповнюватиметься звіринець, залежить і від самих вінничан. Вони обиратимуть, які види їм більше до вподоби.

Нині адміністрація закладу оголосила громадські обговорення. Колекцію Подільського зоопарку планують поповнити новим різновидом мавп. Яким саме, пропонують обрати вінничанам.

– Є дві пропозиції, – каже директор Подільського зоопарку Євген Ткачик. –  Придбати мавп породи Бразза або мавп породи Мона.

Обидві мавпочки гарні по-своєму. І Бразза, і Мона мають грайливі характери. В них схожі вподобання в їжі. Тому, коли постало питання вибору, працівники звіринцю вирішили запитати вінничан, яких тварин вони хочуть бачити у вінницьких вольєрах.

За словами Євгена Ткачика, у зоопарку наразі є кілька видів приматів. Тут можна побачити зелених мавпочок, павіанів-гамадрилів, карликових «мармозеток».

Невдовзі один з вольєрів, де наразі живуть Лемури котячі, вивільниться. Тварин переселять у нове помешкання. У цей просторий вольєр із зимівником і планують заселити нових приматів.

– Це молоді тваринки, привезені з Сирії чи Туреччини, – зазначає керівник закладу. – Вони  вже пройшли акліматизацію в Одеському зоопарку, мають всю необхідну супровідну документацію, зокрема, і щодо вакцинаціі.

Підсумки громадського обговорення та голосування планується підбити у другій половині квітня. Тож, адміністрація зоопарку запрошує усіх небайдужих долучитись до голосування та обрати, хто ж поповнить колекцію приматів у вінницькому зоопарку.

Взяти участь у голосуванні та висловити власну думку з цього приводу можна на сторінці Подільського зоопарку у фейсбук https://www.facebook.com/profile.php?id=100016744775217.

Мавпа Бразза

Хутро захисного зеленого кольору. Мордочки більш яскраві. Біла борода, червонувато-каштановий півмісяць на лобі і синя шкіра навколо носа у самців. Бразза, як і інші мавпи, мають розвинені защічні мішки. Зазвичай вони ховають у них багато їжі.

Багато часу мавпи проводять на деревах. Харчуються насінням, листям, плодами і комахами. Іноді в їх раціон входять пташенята, пташині яйця і дрібні плазуни.

Мавпи Бразза занесені в Міжнародну Червону Книгу.

Фото з сайту zoo.kiev.ua

 

Мавпа Мона

Морда і кінцівки чорного кольору. Задня частина голови, потилиця і спина каштаново-бурі. Верхня частина голови темно-бурого, змішаного із зеленкувато-жовтим кольором. Над очима чорна смуга. А над нею інша бліда смуга. Борода жовтувато-біла. Шия, груди, черево і внутрішній бік передніх кінцівок білого кольору. Довжина тулуба дорослого самця 55 см., а хвоста — 60 см. Мона поширена в Західній Африці.

Фото з сайту infomere.com